• Tasuta transport al 100 eurost
  • Tagastusõigus 14 päeva
  • Seoses e-poe uuendamisega võib tooteinfos esineda ebakorrektsusi. Vabandame!

Kallis Diego, Sind embab Quiela (autor Elena Poniatowska)

12,50 €

Angelina Belova- Quiela- on Montparnasse'il elav ja tegutsev Venemaalt pärit kunstnik, kes saadab Pariisist kirju Mehhikosse oma abikaasale, hiljem ülituntuks saanud saanud maalikunstnikule Diego Riverale. Kaheteistkümnes kirjas avaneb Quiela tundlik ja ennastsalgav natuur, tingimusteta armastus oma mehe ja tema ande vastu ning kirglik pühendumus kunstile, aga ka piinav üksiolek, lein, valusad ja ilusad mälestused, mille kõige taustaks on esimese ilmasõja järgne viletsus, vaesus, külmad talved ja tühi kõht ning kõrvaltegelasteks sajanditaguse Pariisi kunstielu säravad tähed.

 

Tootekood: 1000629BEI
EAN: 9789949953707
Laoseis: 5
1932. aastal sündinud Elena Poniatowska on Mehhiko kirjanik ja ajakirjanik, kelle loomingule osaks saanud tunnustusele lisandus 2013.aastal ka hispaaniakeelse kirjandusilma tähtsaim auhind- Cervantese preemia. Poniatowska eelkõige Mehhiko ja mehhiklaste elu portreerivas loomingus võib teiste seas iseloomulikena ära nimetada sellised romaanid nagu indiaani naise jutustatud eluloole tuginev "Jesusa" ja veresaunaga lõppenud 1968. aasta üliõpilasliikumises osalejate hääli vahendav "Tlatelolco öö", kui tuua vaid mõned näited.

1978. aastal ilmus Elena Poniatowskalt hingeliigutav kiriromaan "Kallis Diego, Sind embab Quela", mille kangelannaks on Pariisis õppinud ja hiljem Mehhikosse elama asunud Vene päritolu kunstnik Angelina Belova (1879 - 1969) - lausa rahvuskangelaseks saanud Mehhiko maalikunstniku Diego Rivera esimene abikaasa.

Sarnased tooted